gallery/logo_ecomania

Şifalı Formüller

 

gallery/rotated_logo_ecomania

Afrodizyak etkili besinler

 

Başarılı bir beslenme planı ile sağlıklı ve mutlu bir cinsel yaşamın kapılarını aralayabilirsiniz. İşte afrodizyak besinler

 

Beslenmenin yaşamın her anında etkili olduğu inkar edilemez bir gerçektir. Besinler günlük enerji, protein, yağ gereksiniminizin ve vitamin, mineral dengenizin sağlanması için vücudunuz için elzemdir. Başarılı bir beslenme planı ile sağlıklı ve mutlu bir cinsel yaşam sağlanabilir. Vitamin ve minerallerin cinsellikte etkisi çok büyüktür, ancak doğru miktarda ve doğru zamanda almakta çok önemlidir. Sağlıklı bir cinsellik için;

 

• İdeal kiloda olmak,

 

• Az az sık sık beslenmek,

 

• Karbonhidrat ve proteini dengeli almak,

 

• Yağdan uzak durmak,

 

• Bol bol su içmek gerekir.

 

• Bitki çayları ve mutluluk verici besinler de unutulmamalıdır.

• Çikolata, tatlı, dondurma, şekerli yiyeceklerin dışında, posa miktarı

yüksek besinler, yeşil yapraklı sebzeler, magnezyum içeri yüksek besinler ve meyveler de mutluluk sağlayan besinler arasındadır. Yağ içeriği ve şeker oranı yüksek besinler kısa süreli keyf getirse de uzun sürede sağlığınızı olumsuz etkileyeceği için sakıncalıdır. Afrodizyak etkisi olan bazı besinler size cinsel yaşamınızda yardımcı olacaktır. Eğer doğru beslenme alışkınlıkları sizin yaşam tarzınızı oluşturuyor ise doğurganlığınız ve cinsel yaşamınız açısından sağlıklısınızdır.

 

Afrodizyak etkili 13 besin

* Çilek: Güçlü bir C vitamini deposu. Cinselliği arttırıcı etkisi vardır. Yaşlanmayı geciktirir.E vitamini içeriği ile sperm sayısını ve cinsel organlara giden placeStatekan dolaşımını arttırmaktadır. Mutluluk hormonlarının salgılanmasında da etkili olan çilek cinsel hayatınıza ve ruhsal hainize yön vermede başarılıdır.

 

* Kereviz: Erken dönemde ki cinsel isteksizliği önler. İç salgı bezlerini etkiler ve cinsel sağlığınızı kuvvetlendirir. Yunanlılar ve Romalılar tarafından çok önemsenen kereviz birçok kronik hastalığı önleyici etkisinin yanı sıra cinsel gücünüzü ve isteğinizi arttırır. Diyetlerde sürekli yer alması gereken kereviz idrar söktürücü, karaciğer temizleyici gücüyle beraber placeStatekan ve süt yapımında da etkilidir. Aynı zamanda cinsel gelişiminizi de etkiler.

 

* Muz: Bir magnezyum deposu olan muz strese karşı etkilidir. Endorfin deposudur. Endorfin mutluluk sağlayan bir hormondur.

 

 

 

 

 

 

* Çikolata: Magnezyum, fosfor, kafein içeren çikolata cinsel mutluluğunuz da etkilidir. Aşırı tüketiminden kaçınılmalıdır. Içerisindeki magnezyum ve fosfor ile cinselliğe yardımcı olan çikolatanın fazlasından sakınılmalıdır. Aynı etkiyi sağlayabilecek posa ve magnezyum içeriği yüksek besinler tercih edilmelidir.

 

* Avokado: Hormon üretimini arttıran avakado, içerdiği yağ asitleri ve antioksidantlarla cinsel yönlü hormonların üretimini hızlandırmaktadır.Temel yağ asitleri ve antioksidanlarıyla seks hormonlarının üretimini hızlandırıyor.

 

* Yahombin: Afrika da ki bir ağacın kabuklarından elde edilmektedir. Kanın cinsel organlara toplanmasını hızlandıran etkisi vardır.

 

* Zencefil: Vücut ısısını arttırarak iki cinste de uyarıcı etkisi vardır. Yüksek çinko içeriği ile erkeklik hormonu olan testosteronun miktarını arttırır ve cinsel dürtüyü kuvvetlendirir.

 

* Domates: A vitamini deposudur. A vitamini seks hormonlarının üretimini artırır.

 

* İstiridye: Çinko içeriği ile afrodizyak etki gösteren istiridye sperm çoğalmasına yarıdmcıdır.

 

* Somon balığı: Zengin bir omega-3 kaynağı olan somon balığı cinsel güç üzerinde olumlu etkileri vardır. Potasyum, A ve D vitamini bolca bulunur ve testosteronu artırır.

 

* Fındık: Omega 3 yağ asit içeriği ile ereksiyon sağlayan cinel gücü arttıran en önemli kuruyemişler arasındadır

 

* Bal: İçerdiği bor minerali özellikle kadın hormonu olan östrajenin salgılanmasında etkili olup cinsel gücü arttırır.