gallery/logo_ecomania

Şifalı Formüller

 

gallery/rotated_logo_ecomania

Beyninizdeki Zehir

 

Uzun yıllar önce Çinde Lİ-li adlı bir kız evlenir.Ve aynı evde kocası ve kaynanası ile birlikte yaşamaya başlar.Lakin kısa bir süre sonra kayınvalidesi ile geçinilmenin çok zor olduğunu anlar.İkisininde kişiliği tamamen farklıdır buda onların sık sık kavga edip tartışmalarına yol açar.Bu Çin geleneklerine göre hoş bir davranış değildir ve çevrenin oldukça tepkisini alır. 

 

Bir kaç ay sonra bitmez tükenmez gelin kaynana kavgalarından ev onun ve annesi ile karısı arasında kalan eşi içinde cehennem haline gelmiştir.

Artık bir şeyler yapmak gerektiğine inanan genç kız doğru babasının eski bir arkadaşı olan baharatçıya koşar ve derdini anlatır.Yaşlı adam ona bitkilerden yaptığı bir ekstre hazırlar ve bunu 3 ay boyunca her gün azar azar kaynanası için yaptığı yemeklerin içine koymasını söyler. Zehir az az verilecek böylece onu gelinin öldürdüğü belli olmayacaktır.

 

Yaşlı adam genç kıza kimsenin ve eşinin şüphelenmemesi için kaynanasına çok iyi davranmasını ona en güzel yemekleri yapmasını söyler.

 

Sevinç içinde eve dönen Li-li yaşlı adamın dediklerini aynen uygular.Her gün en güzel yemekleri yapıyor, kaynanasının tabağına azar azar zehiri damlatıyordu. Kimseler şüphelenmesin diye de ona çok iyi davranıyordu. Bir süre sonra kayınvalidesi de çok değişmişti ve ona kendi kızı gibi davranıyordu . Evde artık barış rüzgarları esiyordu. Genç kız kendisini ağır bir yük altında hissetti. Yaptıklarından pişman bir vaziyette baharatçı dükkanının yolunu tuttu ve yaşlı adama şu ana kadar kaynanasına verdiği zehirleri onun kanından temizleyecek bir iksir için yalvardı.Yaşlı kadının ölmesini artık istemiyordu.

 

Yaşlı adam yaşlı gözlerle karşısında konuşup duran Lİ-li ye baktı ve kahkahalarla gülmeye başladı .”Sevgili Li-li dedi, sana verdiklerim sadece vitaminlerdi . Olsa olsa kayınvalideni sadece daha da güçlendirdin hepsi bundan ibaret. Gerçek zehir ise senin beyninde olandı. Sen ona iyi davrandıkça oda dağıldı ve yerini sevgiye bıraktı böylece siz gerçek bir ana kız oldunuz ” dedi.

 

 

Eski bir Çin atasözü şöyle der; Gül veren elde gül kokusu kalır.

Sevilen insan sevgisini insanlara veren insandır.